15KPA58CA
Mfr.Part #
15KPA58CA
Datasheet
15KPA58CA
Description
TVS DIODE 58VWM 93.8VC P600
Stock
441
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
161A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V